Чи потрібно міняти всесезонні шини на зимові?

  • 23/03/2020

В сучасному світі кожен другий має власний автомобіль. І зі зміною сезону та погоди виникає проблема вибору шин для нього.

Зміст:

Детальний опис Чи потрібно міняти всесезонні шини на зимовіФото Чи потрібно міняти всесезонні шини на зимовіВідгуки про Чи потрібно міняти всесезонні шини на зимові

Детальний опис Чи потрібно міняти всесезонні шини на зимові

Що таке шини і хто їх винайшов?

Автомобільна шина – це важливий елемент, який розташований на ободі колеса автомобіля і призначений для того, щоб пом'якшувати дрібні коливання, спричинені дорожнім покриттям. Першим винайшов шину Роберт Томсон. Саме він придумав надягати на обід колеса кінного екіпажу шину, щоб полегшити рух і мінімізувати шум, який вони виробляють під час руху. Пізніше конструкцію вдосконалив Джон Данлоп, зробивши її міцнішою. У 1890 році був винайдений прототип сучасної шини, тобто камера відокремлювалася від самої покришки.

Що вибрати?

Шини для певного сезону, тобто зимові чи літні, або все ж поставити всесезонну гуму і не турбуватися через різку зміну погоди? Що ж таке всесезонні шини? Це універсальні покришки, які можна використовувати в будь-яку пору року, незалежно від сезону чи погоди. Щоб було легше зрозуміти, такі шини можна порівняти з демісезонним одягом. Тобто в ньому можна ходити як у холодну, так і в теплу погоду. Всесезонні моделі мають той самий протектор, що і зимові шини, тільки висота кілька менша. І зацепів, типу шипів і липучок, менше. Умовніше використовувати таку гуму в регіонах, де температура не опускається нижче 2 градусів. Але в літній час всесезонну гуму слід замінити на літні шини, щоб уникнути аварій. Всесезонні шини м'якші за літні шини, і при різкому гальмуванні можуть просто стертися об асфальт. Сезонні шини діляться на два типи:

  • літня гума;
  • зимова.

Якщо порівняти з одягом, то зимова шина схожа на шубу, яку не надінеш у спеку. А літні шини – це легка кофтинка, її носять тільки в теплу погоду.

В чому різниця?

Різниця між шинами (зимовими та літніми) полягає в малюнку протектора. На зимових шинах чіткий протектор, щоб можна було легко їхати по снігу чи ожеледиці. Такі шини витримують низькі температури, не втрачаючи еластичності, тобто не замерзають на морозі і дозволяють добре виконувати маневри. Такі моделі мають кілька виступаючих елементів, в основному це "липучки" та шипи. Можуть бути ворсинки або вусики, що дозволяють шинам краще маневрувати на дорозі. Зимові шини з'явилися в 60-х роках 20-го століття. Уже тоді почали шукати відповідь на питання, чи варто змінювати гуму по сезону. Це були літні шини з прикріпленими до них шипами, що дозволяло не ковзати по льоду. Літні шини мають менш виражений протектор, але в них є спеціальні бороздки, які дозволяють впевнено триматися на дорозі в дощ. Також в їх склад входять речовини, що дозволяють витримувати високі температури і не "розпливатися" по дорозі. А пізніше з'явилися всесезонні шини.

В чому переваги та недоліки всесезонних шин?

  1. По-перше, їхня вартість дорівнює вартості літньої гуми. Що, безсумнівно, радує автолюбителів. Адже зростання цін у нашій країні, не кожен може дозволити собі придбати два комплекти шин. І не завжди знайдеться місце для зберігання комплектів гуми.
  2. По-друге, не потрібно чекати черги в автосервісі, щоб поміняти шини. З настанням заморозків збільшуються черги в автосервіси. Заморозки прийшли, а шини не поміняні, що може призвести до аварій. Адже літня гума не призначена для їзди по ожеледиці.
  3. Ну і по-третє, хороше зчеплення з дорогою при плюсових значеннях температури. Якщо влітку використовувати зимові шини, то значно збільшується витрата пального, і вони швидше зношуються.
  4. Ще одне достоїнство всесезонних шин в тому, що липучки та шипи, які є на поверхні такої гуми, допоможуть водієві вибратися з рідкої грязі.

До недоліків можна віднести те, що при дуже низьких температурах всесезонні шини втрачають еластичність і просто "дубіють". Адже вони були винайдені і введені в експлуатацію в тепліших країнах, де температура коливається від -5 до +45 градусів. А в нашій країні ці значення інші, від -35 до +40, тому відповідаючи на питання "чи потрібно міняти всесезонні шини на зимові?", надамо відповідь, що, за думкою більшості експертів, взимку краще використовувати тільки зимову гуму. А влітку при високих температурах така гума починає "плисти". Відповідно, погане зчеплення з дорогою і гальмування. Зносостійкість також не на висоті, вони дуже швидко зношуються, тому і ціна не висока. З іншого боку, ціна низька і швидко приходять в непридатність, тобто їх доводиться купувати частіше, відповідно витрачається більше грошей. Замена всесезонної шини кілька разів на рік обійдеться приблизно в ту саму суму, що й комплект хорошої гуми по сезону. Через ті ж самі шипи та вусики зменшується маневреність, навіть необережний водій відчує це.

Який висновок?

Всесезонні шини – це сукупність властивостей літньої та зимової гуми. Але такі шини підходять для тих, хто живе в теплих регіонах нашої країни, тобто немає вираженої зміни сезонів. Якщо немає часу стояти в черзі на «переобувку» машини, то всесезонні шини – найкраще рішення. Але не варто забувати і про недоліки таких моделей, адже немає нічого кращого на слизькій дорозі, ніж надійна зимова автошина. А яку гуму використовувати і коли її потрібно міняти, кожен вирішує сам. Якщо ви досі не купили для свого автомобіля додатковий комплект якісних шин від всесвітньо відомих виробників, то саме час зробити це за гарною ціною в інтернет-магазині InterShyna.

Як вибрати вантажні шини
Попер.
Як вибрати вантажні шини
Наступ.
3 помилки при самостійному догляді за автомобільними дисками
3 помилки при самостійному догляді за автомобільними дисками