При виборі вантажних шин необхідно враховувати якість покриття. Для пересування по міських дорогах підходять шини з протектором у вигляді «шашок» або «їлочок». У умовах бездоріжжя рекомендується використовувати шини, що мають підвищену прохідність. Для покращення зчеплення з покриттям використовуються ґрунтозацепи. Тому кожен автовласник повинен знати, як вибрати вантажні шини з урахуванням умов експлуатації.
Зміст:
Докладний опис Як вибрати вантажні шини: різновиди, конструктивні особливості, маркуванняФото Як вибрати вантажні шини: різновиди, конструктивні особливості, маркуванняВідгуки про Як вибрати вантажні шини: різновиди, конструктивні особливості, маркування
Вибір вантажних шин впливає на надійність та довговічність вантажної техніки. Виробники пропонують різні варіанти, які мають свої переваги та недоліки. На відміну від звичайних легкових автомобілів, вантажівки зазнають більш серйозних навантажень. Маса транспортного засобу може досягати кількох десятків тонн. Підбирати шини потрібно з урахуванням кількох факторів:
Виробники випускають великий асортимент вантажних шин, призначених для експлуатації в різних умовах.
Характеристики вантажних шин показані маркуванням, нанесеним на них. Типорозмір, як і багато інших властивостей шини, вказується на її боковині. Як приклад розберемо позначення 245/70R19.5 136/134M, де:
Індекс навантаження – це максимальна вага, яку може витримати шина. Допустиме навантаження для шини, зазначеної в прикладі, складає 2240 кг. Щоб правильно вибрати гуму, потрібно враховувати загальну масу машини з вантажем.
При установці покришок на різні осі вантажівки потрібно враховувати технічні характеристики: існують кермові покришки, які маркуються буквою S (Steer). Вони відрізняються мінімальним рівнем шуму і хорошою амортизацією. Ведучі колеса маркуються буквою D (Drive). Покришки розраховані на значні навантаження. При їх виробництві в гумову суміш додають речовини, що запобігають швидкому зношенню. Для причепів призначені покришки T (Trailer). Вони полегшують котіння і знижують витрати пального. Колеса, розташовані на передній осі, відповідають за керованість. У момент гальмування різко збільшується навантаження на передні шини. На таких покришках використовуються поперечні канавки, щоб уникнути ефекту аквапланування. Задні колеса повинні забезпечувати надійне зчеплення на будь-якій дорозі. Для цих цілей використовуються широкі поперечні канавки протектора.
Якщо у вас навіть після прочитання цієї статті залишилися сумніви щодо того, який саме тип покришок підходить для вашого автомобіля, менеджери інтернет-магазину «InterShyna» завжди підкажуть і допоможуть підібрати підходящий варіант за всіма параметрами (включаючи й ціновий сегмент).