Зима чи літо — вибір шин здається дитячою забавою. Але коли доходить до покупки, виникає проблема. Пропонуємо ознайомитися з параметрами шин, завдяки яким ви дізнаєтеся, як вибрати легкові шини для вашого автомобіля.
Зміст:
Детальний опис Як вибрати легкові шиниФото Як вибрати легкові шиниВідгуки про Як вибрати легкові шини
Попри зовнішній вигляд, шина складається не тільки з гуми, що утворює коло, хоча так було на початку автомобільної промисловості. Наразі виробники проводять передові дослідження, розробляють нові технології, використовують різні гумові суміші та армуючі тканини, пластмаси та сталеві обплетення. Усе це гарантує, що користувачі автомобілів будуть забезпечені максимальною безпекою та комфортом водіння, продовжуючи термін служби свого продукту. Як вибрати шини, щоб отримати саме оптимальний варіант, ви знайдете відповіді нижче.
Основне розподілення шин є результатом їх адаптації до сезонів. Таким чином, у нас є літня і зимова гума, а також всесезонні шини. Вони відрізняються одна від одної, перш за все, складом гумової суміші. Зимова гума м’якша, менш чутлива до низьких температур. Літні шини важчі й довговічніші при високих температурах. Ви знайдете інші важливі відмінності в конструкції протектора.
У зимових шинах він розроблений таким чином, щоб максимально ефективно видаляти воду та бруд і забезпечувати найкраще зчеплення зі слизькими поверхнями. На додаток до традиційних блоків, розділених дренажними канавками, протектор оснащений маленькими вирізами (порізами протектора), які допомагають утримувати автомобіль на обраній дорожній смузі навіть під час снігової бурі. У літніх шинах додаткових ламелей немає. Звісно, навіть найсучасніші технології зазнають невдачі на голому льоду. Ми радимо: у такій ситуації найкращим рішенням буде уява та регулювання швидкості відповідно до умов на дорозі. Існує також додатковий тип зимової гуми — для бруду і снігу. Вони характеризуються більшими блоками протектора, ширшими канавками між блоками та такою ж густою мережею додаткових прорізей. Конструкція нагадує шини, що використовуються в екстремальних умовах.
Залежно від внутрішньої конструкції розрізняють два основних види шин — діагональні та радіальні типи. Перші зміцнені шарами тканин, розташованих під різними кутами. Використання такого рішення підвищує комфорт водіння та стійкість стінок шини до механічних пошкоджень, однак це відбувається за рахунок підвищеного витрати пального і меншого зчеплення з дорогою. В легкових автомобілях 90% часу використовуються радіальні шини. Використовуються обплетення (сталеві, полімерні чи поліамідні), які розташовані під кутом 90 градусів. Використовуючи радіальну шину, ви можете бути впевнені в кращому — порівняно з діагональною шиною — зчепленні та меншому витраті пального. Вона менш стійка до пошкоджень. Завдяки більшій довговічності діагональні шини використовуються в мотоциклах, промислових транспортних засобах, фургонах, сільськогосподарських тракторах і позашляхових транспортних засобах.
Виробники автомобілів все частіше використовують шини з внутрішніми камерами. Однак при виборі покришок ви знайдете інформацію про це. Символ TL або англійська напис «TUBELESS» означають безкамерні шини, тоді як символ TT або напис «TUBE TYPE» вказує на необхідність використання внутрішньої камери. Внутрішня камера частіше використовується в діагональних шинах.
Шукаючи економію, водії часто обирають найбільш економічні рішення. Вони купують відновлені шини, використані шини або за зниженими цінами на ринку. Зверніть увагу, що в цьому випадку ми ставимо під загрозу безпеку себе та інших учасників дорожнього руху. У екстремальних ситуаціях, під час прослизання або екстреного гальмування, саме шини, разом з навичками та досвідом водія, визначають ймовірність повної або мінімальної шкоди від пригнічення. Відновлені шини на 30% дешевші за нові. Однак їх складніше збалансувати, вони ведуть себе менш стабільно, і це безпосередньо впливає на безпеку водіння. Як вибрати шини для легкового автомобіля, у тому числі з відновленого ресурсу, ви зможете, уважно вивчивши цей матеріал.
Розмір шин автомобіля визначається виробником автомобіля. Встановлення шин іншого розміру може вплинути на комфорт і безпеку поїздки. Розмір вказано на маркуванні на боковині кожної шини. Цифри та букви кодують тип, розмір і обмеження швидкості, при якій можна їздити на шині.
Виробник вказує розмір на кожній шині, наприклад, 195/65 R15. Перше значення дається в міліметрах і визначає ширину шини, друге — висоту її профілю (стінки) у відсотках відносно ширини. Останнє число — розмір обода диска. Це значення дається в дюймах. Буква R означає тип внутрішньої конструкції — в даному випадку ми маємо справу з радіальною шиною.
Наступні позначення — індекс навантаження, наприклад, 83 (487 кг), і індекс швидкості — наприклад, V (до 240 км/год). Ці значення тісно пов'язані, оскільки вони визначають максимальне навантаження (індекс навантаження) при максимальній швидкості (індекс швидкості).
Протектор є одним із найважливіших компонентів шини. Його форма визначає, на яких поверхнях шини працюватимуть краще, і на якому авто слід використовувати цей тип. Основні частини конструкції протектора:
Легкова покришка може бути поділена з точки зору розташування цих компонентів. В легкових автомобілях на ваш вибір, в основному, використовуються три типи малюнка протектора. Блок може бути асиметричний або направлений. Гума протектора характеризується системою невеликих блоків різних розмірів з канавками, з'єднаними разом.
Автошина з блочним малюнком протектора найбільше підходить для малих автомобілів з відносно низькими експлуатаційними характеристиками. Ця система захисту забезпечить хороше зчеплення зі слизькими поверхнями.
Якщо ви проводите багато годин у дорозі щодня, не економте на шинах. Виберіть світовий бренд. Однак, якщо ви користуєтеся автомобілем лише для того, щоб водити дітей до дитячого садка та магазину, переплачувати не потрібно. Якщо ви часто їздите по гравійних ділянках, в тому числі й взимку, подумайте про покупку грязьових і зимових шин. Не має значення, що протектор буде нагадувати протектор сільськогосподарського трактора. Завдяки цьому ви зможете уникнути багатьох неприємних ситуацій. Також варто знати, що при зберіганні другого комплекту шин не ставте колеса. Вони повинні лежати на боці. Якщо з якоїсь причини вони повинні стояти, їх потрібно повертати на 90 градусів кожні кілька тижнів. Бажаємо вам безпечних поїздок!