Чи можна використовувати всесезонні шини взимку та влітку?

  • 18/05/2020

Сьогодні автовласники, прагнучи вдосконалити своїх сталевих коней, обирають запчастини та комплектуючі з розумом. Вони звертають увагу на рейтинги, відгуки, тест-драйви, огляди. Особливо це стосується такого процесу, як вибір шин для авто. Тут багато складнощів, давайте хоча б коротко розглянемо їх.

Детальний опис: Чи можна використовувати всесезонні шини взимку та влітку

Сьогодні автовласники, прагнучи вдосконалити своїх сталевих коней, обирають запчастини та комплектуючі з розумом. Вони дивляться на рейтинги, відгуки, тест-драйви, огляди. Особливо це стосується такого процесу, як вибір шин для авто. Складнощів тут багато, давайте хоча б коротко розглянемо їх. Модельний ряд автопокришок надзвичайно різноманітний.

Тут можна знайти різні бренди, типо-розміри та інші показники. Але потрібно зрозуміти, що всі шини — це зимові, літні та всесезонні покришки. Останнє дуже цікавить багатьох автовласників. Вони хочуть придбати один комплект на зимовий і літній період, заощадивши багато грошей. Дійсно, чи не краще купити всесезонні шини замість зимових та літніх?

Чи можна використовувати всесезонні шини взимку і в будь-який інший час року? Скептично налаштовані люди задаються питанням: «А навіщо тоді потрібні окремо літні і зимові покришки, якщо є універсальний всесезонний варіант?» За ідеєю, всесезонні шини повинні забезпечувати стійкість автомобіля на сухому, мокрому, а також обледенілому та засніженому дорожньому покритті. Резина повинна зберігати необхідні властивості в будь-яку погоду, а протектор — надійно тримати автомобіль на всіх поверхнях.

Але чи можна підібрати хімічний склад гуми та створити такий протектор, щоб готовий виріб повністю відповідав усім цим вимогам? Виявляється, що ні. Багато тест-драйвів підтвердили, що всесезонні шини суттєво поступаються зимовим і літнім покришкам за такими важливими показниками, як:

  1. Рівень зчеплення з дорожнім покриттям.
  2. Керованість та курсову стійкість.
  3. Тормозний шлях автомобіля.

На ожеледиці на всесезонних шинах ви ризикуєте потрапити в занос, а влітку після дощу — в аквапланування. Наслідки можуть бути однаково сумними. Але чому ж всесезонні шини все ще випускаються? Справа в тому, що в деяких випадках їх все-таки можна, а іноді й потрібно використовувати.

Перш за все, це міжсезоння та м’які зими, коли температура повітря коливається навколо нульової позначки в межах 5 градусів по обидва боки. Сніг випадає і майже відразу тане, на дорозі утворюється сніжна каша, збагачена певною кількістю реагентів. Тут погано їздити на літніх і зимових шинах, особливо якщо зимові — з шипами. Зате всесезонка веде себе найкраще.

Чому надійність всесезонних шин не викликає довіри?

Автовласники іноді добродушно довіряють різним словам і розповідям про ті чи інші запчастини, аксесуари та багато іншого. Однак іноді інформація зовсім не відповідає дійсності, і вірити їй, здається, не варто. Іноді можна почути, як багато власників автомобілів ставлять на них всесезонну резину і їздять без жодних проблем цілий рік.

Якщо хоча б коротко ознайомитись з особливостями літніх та зимових покришок, стане зрозуміло, що їздити на всесезонній резині не тільки невигідно, але й не завжди безпечно. Чим відрізняються зимові та літні покришки? Ось два основних відмінності, які не можна ігнорувати:

  • Склад гуми.

Літня покришка має бути достатньо жорсткою влітку, не «розплавлятися» на гарячому асфальті. В іншому випадку водій зіткнеться з порушеннями і навіть втратить керованість. Якщо поїхати на такій гумі взимку, вона навіть при малих позитивних температурах стане досить жорсткою, буквально дубовою.

Жодної амортизації і, по суті, жодної керованості не буде в нормальному розумінні цих термінів. Зимові шини зроблені з такої суміші, яка навіть у люті холоди залишається досить м’якою. Саме м’якість, необхідна для збільшення плями контакту з дорогою, відіграє дуже важливу роль в кожній вашій зимовій поїздці. Влітку зимові шини настільки м’які, що на навіть на поміркованих швидкостях можлива повна втрата керованості. При цьому протектор зимових шин не призначений для літніх доріг. Але про це трохи пізніше.

  • Малюнок протектора.

Літні покришки повинні надійно тримати автомобіль на асфальті, в тому числі на мокрому, запобігаючи акваплануванню. Для цього є спеціальні канавки, ламелі, бороздки тощо. Ще від літньої гуми вимагається здатність тримати машину на гравії. Взимку такий малюнок не врятує ні від ожеледиці, ні від снігу, а сама гума ще й задубіє. Це буде катастрофа. У зимових шин протектор розроблений для того, щоб автомобіль відмінно тримався на льоду, мав мінімальний гальмівний шлях навіть у найекстремальніших зимових умовах. Також зимові шини часто оснащені шипами, які добре допомагають зберігати курсову стійкість на укатаному снігу.

З цієї інформації стає очевидним, що в повній мірі реалізувати властивості зимових та літніх покришок у всесезонній категорії просто неможливо — принаймні, без магії. І як поводяться всесезонні шини взимку в залежності від виробника та особливостей моделі, дати однозначну відповідь буде складно.

Всесезонні шини проти літніх шин, або Чи можна використовувати всесезонні шини влітку

Не завжди легко визначити, який тип покришок підходить для вашого автомобіля та умов водіння. Завдання ускладнюється через термінологію, яка іноді вводить в оману. Хороша новина в тому, що правильний вибір між всесезонними та літніми шинами стає очевидним, якщо ви знаєте основні факти та враховуєте умови водіння. Отже, давайте перейдемо до відповідної інформації, яка допоможе вам зрозуміти ключові відмінності та прийняти обґрунтоване рішення.

Літні шини

Літні шини розроблені спеціально для забезпечення оптимальної продуктивності в літніх умовах та в теплом кліматі. У порівнянні з іншими сезонними типами шин, такими як зимові, особливості літніх покришок можуть бути неочевидними. Хіба не всі якісні шини призначені для їзди в теплих умовах, на вологій або сухій дорозі?

Хоча це дійсно так, літні шини унікально орієнтовані на ідеальну продуктивність тільки в теплих умовах (як сухих, так і вологих). Враховуючи інші сезонні умови, виробники шин можуть зосередитись на максимізації експлуатаційних характеристик і продуктивності шин строго для літніх умов, і це є справжньою перевагою.

Зокрема, літні покришки з ультрависокою продуктивністю (шини класу UHP) демонструють видатні результати цієї вузької інженерної спрямованості. Літні шини класу UHP забезпечують справжнє виключне зчеплення в теплу погоду та продуктивність як на сухих, так і на мокрих дорожніх умовах.

Проте зворотний бік медалі — це те, що літні шини мають реальні, дуже серйозні обмеження в кліматичних та дорожніх умовах. Зокрема, літні покришки не призначені для забезпечення достатнього зчеплення, коли температура досягає (або падає нижче) нуля. І якщо на дорогах регулярно випадає невелика кількість зимових опадів, літні шини не забезпечать належного контролю транспортного засобу.

Якщо в вашій кліматичній зоні є зимовий сезон з температурою повітря нижче нуля, літні шини неприпустимі для круглорічного використання. Якщо вам подобається ідея оптимізованої продуктивності в теплу погоду, забезпечуваної літніми шинами, можливо, вам варто подумати про сезонну заміну покришок.

А як поводяться всесезонні шини влітку?

Хоча всесезонним шинам не вистачає зчеплення в теплу погоду, цей мінус легко компенсується широким спектром можливостей їх використання. Тоді як літні шини мають безперечні сезонні та температурні обмеження, у всесезонних шин їх немає. Якщо ви надаєте перевагу зручності одного комплекту шин для круглорічного використання, а температура зимового сезону в ваших широтах падає нижче нуля, тоді всесезонні шини — очевидний вибір для вас.

Всесезонні шини можна безпечно використовувати як при температурі 40°C, так і при мінусовій, на сухих та мокрих дорогах у цьому температурному діапазоні, а також в умовах легких зимових опадів. Однак всесезонні шини також мають обмеження. В той час як більшість з них призначені для забезпечення адекватного зчеплення в помірних зимових умовах, всесезонні шини не можна використовувати в умовах метелі.

І хоча сучасні всесезонні шини класу UHP забезпечують зчеплення в теплих умовах та загальну продуктивність, близьку до характеристик своїх побратимів — літніх шин класу UHP, все ж це зовсім інший рівень.

Де купити всесезонні шини за хорошою ціною в Україні?

Якщо ви не знаєте, як можуть поводитись ті чи інші всесезонні шини та чи варто їх купувати взагалі, то замовляючи в інтернет-магазині InterShyna, ви завжди можете бути впевнені в якості цієї продукції. А наші менеджери завжди готові підказати, які всесезонні шини краще вибрати з урахуванням кліматичних особливостей вашого регіону та технічних характеристик автомобіля.

Найкращі шини для великого автомобіля
Попер.
Найкращі шини для великого автомобіля
Наступ.
Чи можна ставити легкові шини на кросовер?
Чи можна ставити легкові шини на кросовер?