Найкращі шини для великого автомобіля

  • 18/05/2020

Кожні кілька сезонів кожен водій стикається з проблемою заміни шин. І якщо з легковими автомобілями все більш-менш зрозуміло, то з позашляховиками все набагато серйозніше. Вибір шин для позашляховика, який постійно зазнає навантажень, рухаючись по бездоріжжю, справа важлива і потребує певної підготовки. 
 

Детальний опис Найкращі шини для великого автомобіля

Кожні кілька сезонів кожен водій стикається з проблемою заміни шин. І якщо з легковими автомобілями все більш-менш зрозуміло, то з позашляховиками все набагато серйозніше. Вибір шин для позашляховика, який постійно зазнає навантажень, рухаючись по бездоріжжю, справа важлива і потребує певної підготовки.

Чому треба серйозно поставитись до вибору

Позашляховик (джип) — це важкий автомобіль, який може змагатися з бездоріжжям один на один. Важливо, щоб автомобіль міг вчасно і швидко загальмувати, пройти бруд і гравій. Йому повинно бути під силу подолати сопки та болотисту місцевість. Якщо на ньому будуть встановлені невідповідні автомобільні шини, можна не тільки «застрягти» в калюжі, але й серйозно пошкодити автомобіль. Дати зайве навантаження на підвіску або «пошкодити» його днище.

Вибір за типом місцевості

Усі шини поділяються на три види за типом експлуатації: 1. Шини для міських умов. Більшість власників позашляховиків рідко виїжджають за місто, щоб випробувати автомобіль. Тому вони використовують шини зі середнім протектором, який добре тримає зчеплення з асфальтом, не збільшуючи дорожній просвіт. 2. Універсальна гума. Вона користується попитом серед любителів рибалки, полювання або інших розваг, які вимагають від автомобіля високої прохідності. Ці шини мають більш глибокий протектор, вони добре тримають як асфальт, так і бруд. 3. «Зла» гума. Так часто називають покришки, які мають глибокий і великий протекторний малюнок. Їх використовують для проходження бездоріжжя, коли потрібна висока прохідність по глиняній або болотистій місцевості. Використовувати таку гуму на асфальті недоцільно через її низьке зчеплення з гладкою поверхнею.

Позашляхова шина і її класи

Кожна шина має свою маркування Half Terrain, яка допоможе швидше знайти потрібний вид гуми. Маркування ділить шини на чотири класи: 1. HT (Half Terrain) — це шини, які мають широке поширення. Вони підходять для рівних асфальтованих доріг, а також для нерівного ґрунту. У них стандартний протекторний малюнок. І обмеження швидкості до 180 км/ч. 2. HP (High Performance) — це дорогі шини, які розраховані на рівні дороги та їзду на великій швидкості, обмеження таких шин 210 км/ч. У них асиметричний малюнок. Вони добре тримають зчеплення з дорогою, мають низький рівень шуму. Одні з найдорогоцінніших, але найбільш комфортних і надійних видів виробів. 3. AT (All Terrain) — шини для легкого бездоріжжя, які також підходять для міського режиму та сільських доріг. Їх цінують любителі активного відпочинку на природі. У кожного виробника є свої процентні співвідношення, скільки має їздити шина по асфальту та ґрунту, наприклад, 50/50 або 40/60. Швидкісне обмеження 160 км/ч. 4. MT (Mud Terrain) — це шини з «злим» протектором. Призначення цих шин — повне бездоріжжя. Використання на рівній поверхні буде недоцільним, вони швидко зношуватимуться, видаватимуть голосний шум і не матимуть достатнього зчеплення з асфальтованими дорогами. Будь-який із цих видів покришок коштує недешево (особливо якщо це зимові шини для позашляховика), але маючи позашляховик, економити на гумі не можна. Це буде небезпечно не тільки для самого автомобіля, але й для життя пасажирів.

Резюме

При виборі покришок потрібно обов'язково орієнтуватися на три правила:

  1. Де буде їздити позашляховик, чи буде це міський режим або режим бездоріжжя.
  2. Яке буде навантаження на колеса, один водій чи весела компанія, яка їде на рибалку.
  3. На який сезон беруться шини, варто пам'ятати, що всесезонні шини для позашляховика — це міф. Строго потрібно встановлювати комплект зимової гуми на зимовий період, а влітку — літні шини для позашляховика.

Ці три правила допоможуть не помилитися у виборі. Адже безпека за кермом починається з правильно вибраної гуми.

Де купити шини для позашляховиків в Україні

Припустимо, що вам потрібна шина для позашляховика R15 або R17. Ще кілька років тому ви б відразу вирушили на пошуки на міські авторинки. Але сьогодні можна підібрати і купити відповідний комплект гуми, не виходячи з дому, зробивши замовлення в інтернет-магазині InterShyna. Якщо ж ви хочете забрати своє замовлення самостійно, чекаємо вас за адресою: м. Одеса, Балтська дорога, 1.

Коли міняти шини
Попер.
Коли міняти шини
Наступ.
Чи можна використовувати всесезонні шини взимку та влітку?
Чи можна використовувати всесезонні шини взимку та влітку?
Виртуальная АТС
Виртуальная АТС
Хотите, перезвоним Вам
в удобное время?
КНОПКА
СВЯЗИ