Чи можна ставити легкові шини на кросовер?

  • 18/05/2020

Чим відрізняються шини для позашляховиків? Питання для власників джипів далеко не святкове. Покришки найбільше піддаються механічним навантаженням, і рано чи пізно їх потрібно замінити на нові вироби. Власники позашляховиків, яким доводиться їздити по важкопрохідних та грунтових дорогах, добре знають: правильно підібрана гума – це важливо. 
 

Детальний опис: чи можна ставити легкові шини на кросовер

Критерії при виборі

Яку резину поставити на позашляховик, в значній мірі залежить: якими шляхами потрібно рухатись. При виборі покришок водії керуються певними критеріями:

  • Якість гумового матеріалу;
  • Конфігурація протектора.

Власники джипів 4х4 також звертають увагу на деякі нюанси. Подібна техніка піддається великим механічним навантаженням при подоланні різних перешкод та нерівностей, до неї висуваються додаткові вимоги. Для машин з повним приводом потрібні різні види гуми.

Н/Р

Н/Р (High Performance) – подібна «взуття» має універсальні характеристики і ідеально підходить для руху по асфальтованих дорогах. Конструктивно такі колеса мало чим відрізняються від виробів, які підходять для легкових автомобілів.

Якщо виникає питання: яку резину ставити на легковий автомобіль? То Н/Р

Оптимально для цього підходять. Коефіцієнт зчеплення з дорогою має найвищі значення. Колеса з маркуванням Н/Р мають неофіційну назву: шосейні. Протектор неглибокий, без різких переходів і ламелізацій. Під час їзди такі колеса генерують незначний шумовий фон. Переваги шосейних покришок:

  1. Оптимально підходять для обладнаних трас.
  2. На проселкових, розмоклих дорогах проявляють себе не найкращим чином.
  3. Колеса часто використовують для холодного часу року в міських умовах.

Чи можна ставити легкові шини на позашляховик? Відповідь позитивна, якщо доводиться їздити по хороших асфальтованих дорогах.

Н/T

Н/T (Highway Terrain) – подібні вироби добре взаємодіють з ґрунтовими дорогами малої складності, мають посилені боковини. Для позашляховиків такі вироби не підходять найкращим чином, якщо потрібно їздити по дорогах, де присутні глибокі калюжі та ями. Для шосейних доріг Н/T підходить оптимально, можна розвивати хорошу швидкість.

A/T

A/T (All Terrain) Резина універсальна, підходить для різних доріг. Протектор добре диференційований ламелями; він має контрастний рельєф, високий коефіцієнт зчеплення з дорогою. Боковини мають додатковий захист, що оберігає від пошкоджень. Покришки можуть витримувати значні механічні навантаження, можуть піддаватися інтенсивній експлуатації. Дороги, по яких добре їздити:

  • Кам'янисті.
  • Піщані.
  • Тверді ґрунтові.
  • Глинисті.

Вигідні відмінності A/T: протектор виконаний у вигляді структурних великих шашок. Машина однаково стійка на розмоклій ґрунтовій дорозі та мокрому «відполірованому» асфальті. Недолік: A/T показують поганий коефіцієнт зчеплення при гололедиці.

M/T

M/T (Mud Terrain). Mud перекладається з англійської як «бруд». Покришки створені спеціально для пересування по місцевості, де відсутнє хороше дорожнє покриття. Покришки зроблені з щільного матеріалу, по боках розташовані додаткові грунтозацепи. Якщо власник джипа пересувається по проселкових дорогах або важкопрохідних місцевостях, то такі колеса ідеально підходять для його «залізного коня». Недолік M/T – це гололедица, покришки створені з щільного матеріалу; коефіцієнт зчеплення на обледенілій дорозі різко скорочується. Протектор M/T має контрастні великі ламелі, але вони не виконують своїх функцій при гололедиці.

Екстремальні класи SUV

Відмінність шин SUV від легкових: екстремальні покришки мають глибокий і міцний протектор, який нагадує танковий гусеницю. Має сенс ставити подібні вироби, якщо рухатися по передгір'ях Карпат або піщаних місцевостях. Використовується матеріал – жорстка гума, яка здатна протистояти великим механічним навантаженням. На асфальті такі колеса малопридатні. А замовити якісну гуму для свого автомобіля, будь то кросовер, легковий автомобіль, вантажівка чи спецтехніка, не виходячи з дому, оформлюючи заявку в інтернет-магазині InterShyna.

Чи можна використовувати всесезонні шини взимку та влітку?
Попер.
Чи можна використовувати всесезонні шини взимку та влітку?
Наступ.
Чи можна ставити шини з різним протектором?
Чи можна ставити шини з різним протектором?