Диски для свого авто кожен автовласник підбирає з особливою ретельністю. І не лише тому, що це обов'язковий і важливий елемент конструкції, але й тому, що від цього вибору залежить, наскільки стильним буде зовнішній вигляд машини. Але завжди корисно знати не тільки те, які новинки вважаються наймоднішими.
Диски для свого авто кожен автовласник підбирає з особливою ретельністю. І не лише тому, що це обов'язковий і важливий елемент конструкції, але й тому, що від цього вибору залежить, наскільки стильним буде зовнішній вигляд машини. Але завжди корисно знати не тільки те, які новинки вважаються наймоднішими.
Важливо враховувати дійсно важливі моменти, які дозволяють збалансувати стиль і красу з технічною грамотністю покупки. Саме тому рекомендуємо ознайомитися з нашою статтею, в якій містяться розгорнуті відповіді на питання, як правильно підібрати диски і шини.
На піку сучасної популярності та затребуваності опинилися три типи дисків. Для тих, чий бюджет не безмежний, а головною вимогою завжди була розумна універсальність, найлогічнішим вибором будуть штамповані диски. Їх вигідними сторонами стає примітна висока надійність у поєднанні з відмінним рівнем ремонтопридатності.
Але платити за це доведеться не тільки грошима – витрати тут як раз невеликі. Все справа в тому, що виглядають такі диски непоказно, і частіше за все їх вибирають для зими – в холодний період року безпека важливіша за презентабельність. Більш привабливий, але і більш дорогий варіант – літі диски. Основний матеріал для їх виготовлення – алюміній або його сплави, завдяки чому естетика, безумовно, дуже виграє.
Але виграючи в естетиці та блиску, вони програють в інших моментах – планка ремонтопридатності знижується, схильність до виникнення ударних тріщин зростає, а вага стає більш солідним. На вершині і якості, і вартості опиняються ковані диски. Для їх виготовлення використовується гаряча об'ємна штампування, і вони чудово поєднують дизайнерську витонченість з примітною високою міцністю на фоні низької ваги.
Процес дійсно грамотного вибору може здатися надзвичайно складним, тому що треба звертати увагу на:
Але незрозумілі на перший погляд терміни і дивні слова не повинні лякати – в усьому цьому нескладно розібратися і за допомогою консультантів магазинів, і самостійно за документацією на авто.
Перший, найпростіший і найочевидніший параметр, який показує виражений в дюймах – розмір колеса. Він позначається англійською літерою «J», так що, якщо в якості показника шини вказано, наприклад, «J5.5», то це означає, що ширина такого колеса буде дорівнювати 5.5 дюймів. Про те, яка ширина підійде чи не підійде кожному конкретному авто, розкажуть знову ж консультанти спецмагазинів і документація до машини.
Диски не прилипають до колеса магічним чином – для їх фіксації на ньому передбачені спеціальні кріпильні отвори. Форма таких отворів зміни піддається рідко, тому як раз під неї слід придбати і відповідного діаметра та форми болти.
Якщо мова йде про литі або штамповані різновиди дисків, то болти під них відрізняються легкою конічною формою, завдяки чому стандартне кріплення для закріплення дисків можна використовувати без проблем. Число і діаметр отворів також не повинні викликати проблем – їх слід підбирати під число і діаметр відповідних отворів на ступиці авто.
Корисно пам'ятати одну тонкість: деякі намагаються закріпити диски з шістьма отворами на ступиці з 4 отворами, і навпаки – при ступиці в 6 отворів вибирається і закріплюється диск з 4. І саме такий фокус заборонений, і число отворів на диску і ступиці повинно бути абсолютно однаковим.
Цей момент зазвичай складнощів не викликає зовсім: цілком природно, що диск повинен нанизуватися на ступицю і якісно на ній кріпитися, і для цього діаметр отвору диска повинен відповідати діаметру ступиці. Єдине припустиме виключення з цього правила може бути використання спеціальних ступичних прокладок, які дозволяють встановлювати диски, ступичне отвір яких більше, ніж потрібно. Але зворотною стороною такого рішення стає поява вібрації та биття. І усуваються вони все тією ж заміною дисків.
За цим заплутаним назвою приховані виступи ззовні диска, завдяки яким безкамерні шини фіксуються на диску дуже якісно. Така специфіка вимагає підбирати безкамерну шину з урахуванням розміру хемпа.
Це зовсім не диск, який відірвався від колеса, як здається на перший погляд. Цей термін відображає важливу для правильного вибору відстань – між площиною, в якій кріпиться ступиця, і лінією поздовжньої осі симетрії вибраного диска. Остаточний показник іноді виявляється не тільки позитивним або нульовим, а й негативним, і від нього буде залежати, чи можна взагалі використовувати конкретне колесо на заданому автомобілі.
Це виміряний в дюймах і зазвичай позначений літерою «R» розмір шини, яка без проблем підійде для вибраного диска. На практиці це означає, що якщо диск промаркований, наприклад, як «R17», то для нього підходитимуть ті шини, розмір яких також дорівнює сімнадцяти дюймам. Цей показник підкаже, як підібрати диски за розміром шин.
Це працює і в зворотний бік: при заздалегідь відомій величині зовнішнього діаметра колеса автомобіля, підібрати до нього диск буде так само просто – його маркування повинно містити відповідність цьому самому діаметру.
Тут корисно пам'ятати ще одну особливість: із збільшенням цього показника зростає і необхідність використовувати шини все більш низького профілю, що призводить до зниження комфорту поїздок.
Заміна шин на зимовий варіант – це не єдине, що слід зробити перед настанням великих морозів. Для того, щоб автомобільні колеса не втратили експлуатаційних характеристик, потрібно купити та оновити диски. Незважаючи на те, що виробники автозапчастин не випускають окремих дисків для літнього або зимового сезону, власники машин одноголосно стверджують: на зимовий період слід підбирати диски з певними особливими властивостями. Що ж вони мають на увазі?
На практиці конструкція дисків безпосередньо пов'язана з комфортом використання автомобіля. Зокрема, щоб не витрачати час на очищення цих компонентів, віддавайте перевагу продукції з простим дизайном (наприклад, п'ятиспицевим або шестиспицевим варіантам з широкими променями).
Щоб заощадити кошти, можна придбати для автомобіля й б/в диски. Фігурні аналоги і моделі з величезною кількістю спиць радимо відкласти на літній сезон (коли дорожні траси стануть чистішими). В зимовий період такі диски навряд чи додадуть елегантності вашому авто (а саме для цього призначення їх часто й купують), оскільки різні забруднення на спицях буде надзвичайно складно очистити.
Крім того, між спицями сніг і бруд може замерзати, порушуючи балансування автомобільного колеса. В результаті помітно збільшується вібрація, а також суттєво зростає навантаження на рульове управління.
Незважаючи на те, що поліровані компоненти на автомобільних дисках виглядають досить солідно, автовиробники не радять використовувати такі варіанти в зимовий сезон. Насамперед на поліровані місця часто нанесено звичайний прозорий лак, і цей лак швидко зношується в жорстких умовах експлуатації на зимових трасах.
Крім того, поліровані автомобільні диски можуть сильно окислюватися. Цей мінус також притаманний навіть найдорожчим маркам від знаменитих автопроизводителів. Коли на полірованому покритті з’являється подряпина, це призводить до подальшої корозії. В зимовий період такий диск може вийти з ладу набагато швидше (через значне накопичення льодової та сніжної маси).
Не можете вибрати між однотонними або контрастними кольорами дисків? Виробники литих дисків радять обирати перший тип. Болотна каша на зимових шосе навряд чи дозволить гідно оцінити елегантний вигляд багатокольорових коліс, але вони будуть коштувати значно більше.
Щоб не переплачувати, зверніть увагу на сріблясті диски. На такому кольорі менше за все видно бруд та облущену фарбу.
При виборі зимових дисків зверніть більше уваги на штамповані (сталеві) моделі. Такі варіанти коштують недорого і максимально зручні в експлуатації. На відміну від легкосплавних литих аналогів, вони тривалий час захищають дорогі компоненти машини від зносу.
Наприклад, коли колесо зі сталевим диском потрапляє в дорожню ямку, то основний удар приймає сам диск. При цьому протектор абсолютно не пошкоджується.
Для руху зимовими трасами оптимальними будуть диски невеликих габаритів, що радять і самі автовиробники. Такі вироби коштують набагато дешевше. Крім того, вони набагато зручніші в експлуатації.
Як правило, колеса з невеликими розмірами досить вузькі, тому керувати автомобілем на зимовій трасі стає легше, а набирати швидкість і гальмувати – значно простіше. Варто зазначити, що диски малого діаметра максимально стійкі до зносу і добре переносять навіть потрапляння в дорожню ямку.
Захистити литий диск від пошкоджень допоможе грамотний шиномонтаж. Зокрема, спеціальні пластикові протектори дозволяють продовжити термін служби дисків, оскільки лакове покриття не буде надуватися і облуплюватися.
Крім того, такий варіант протидіє виникненню сколів на фарбі. Перед тим, як монтувати на диски шини, переконайтеся, що їх можна використовувати на вашому авто. Інакше ви просто викинете свої гроші на вітер.
У будь-якого автомобіля коли-небудь настає той момент, коли виникає потреба в нових шинах. Вибрати їх правильно не так уже й складно, але для цього потрібні хоча б фундаментальні знання. Знаючий людина по шині визначить, наскільки досвідчений водій, з якою швидкістю він їздить і в яких умовах експлуатується його транспортний засіб. Зараз ви дізнаєтесь, як правильно вибрати шини для автомобіля, що важливо врахувати в цьому питанні:
Але це не все. Ще покришки мають індекс швидкості. Беремо те ж саме позначення 195/65R15 91T – індекс швидкості позначений символом T. Чим швидше можете їздити ви і ваш автомобіль (якщо дороги дозволяють), тим більшим має бути цей індекс. Швидкісні шини краще зчеплюються з дорожнім покриттям, утримуючи машину на заданій траєкторії. Індекси швидкості позначаються одним із таких латинських символів:
І «на закуску» хотілося б трохи поговорити про малюнки протектора. Він буває таким:
Варто зазначити, що на зимових шинах завжди є позначення у вигляді сніжинки. Окрім заводських рекомендацій, при виборі шин слід враховувати клімат, дорожно-експлуатаційні умови, стиль водіння та модель свого автомобіля.
Добір хороших дисків і шин для свого автомобіля здійснюється не тільки за смаком і кольором, але й відповідно до характеристик, що відповідають параметрам вашого авто. Тому заздалегідь, до того як вирушати в автомагазини за стильним оновленням, потрібно ретельно вивчити документи на автомобіль – щоб точно знати всі характеристики, які потрібні саме вам.
В результаті ви виберете справді якісні диски та шини і зможете без проблем використовувати їх.
Якщо ж ви сумніваєтеся у виборі або не хочете витрачати безцінний час на вивчення інформації, наприклад, як правильно вибрати передні та задні шини, відгуків на форумах, сайтах і чатах, то консультанти інтернет-магазину InterShyna завжди готові допомогти і порекомендувати оптимальний варіант шин, враховуючи всі вимоги та характеристики.