Які зимові шини кращі

  • 18/05/2020

З наближенням зими кожен водій думає про те, щоб поміняти літні покришки на зимові для забезпечення безпечної їзди по сніжних дорогах. Але, прийшовши до магазину, зазвичай важко зробити вибір через велику кількість варіантів шин, серед яких є як шиповані покришки, так і нешиповані для зимового періоду.

Детальний опис: Які зимові шини кращі?

З наближенням зими кожен водій думає про те, щоб поміняти літні покришки на зимові для забезпечення безпечної їзди по сніжних дорогах. Але, прийшовши до магазину, зазвичай важко зробити вибір через велику кількість варіантів шин, серед яких є як шиповані покришки, так і нешиповані для зимового періоду. Які зимові шини кращі: шиповані чи липучки?

В чому їх різниця, мало хто розуміє. Але варто пам'ятати, що вибір шин не такий вже й простий. Щоб знати, як правильно вибрати зимові шини, потрібні певні знання в цій галузі. Щоб підібрати для себе найбільш підходящий варіант зимових шин, треба пам'ятати, що і шиповані, і нешиповані шини мають свої переваги, на яких і варто базувати свій вибір.

Отже, якщо говорити про шиповані шини, варто відзначити, що вони дозволяють відчувати себе впевненіше на льоду, машину менше заносить, а шипи створюють додаткове зчеплення з поверхнею дороги, вкритою льодом. Крім того, з шипованими шинами значно легше виїхати з снігових кучугур чи снігових навалів, чого не можна сказати про нешиповані шини. Також варто відзначити таку перевагу, як стійкість на укоченому снігу – колеса не пробуксовують.

Тому заїзд навіть у гору буде бездоганним. Що стосується нешипованих шин, то на відміну від шипованих вони не такі гучні під час їзди, надають стійкість автомобілю як на сухому, так і на мокрому асфальті, а також дозволяють виїхати з снігової "каші", особливо якщо протектор шин нагадує ялинку (до слова про те, який протектор зимових шин кращий), що дозволяє викидати мокрий сніг з-під коліс автомобіля.

Не можна не зазначити і той фактор, що покришки без шипів відмінно підходять і в міжсезонний період – весною і восени. Виходячи з усього вищезазначеного, можна впевнено сказати, що переваги шипованих і нешипованих зимових покришок приблизно рівні. І тут вибір залишається виключно за вами.

Які шини кращі для зими: широкі чи вузькі?

Як підбір більш якісної резини для автотранспорту впливає на параметри водіння автомобіля, на безпеку та зручність його експлуатації? Що при цьому рекомендується вибрати: вузькі чи широкі протектори? Про це та інші, не менш актуальні питання міжсезонної заміни покришок, поговоримо в цьому розділі. Ближче до літа багато автовласників встановлюють на свої машини шини з досить низьким профілем і дуже широкими протекторами, оскільки вони мають оптимальні аеродинамічні характеристики і більш респектабельний зовнішній вигляд.

Хоча вартість таких варіантів значно вища, ніж ціна вузьких аналогів. Але чи безпечні вони в такому разі? В першу чергу ширина резини впливає на основні характеристики зчеплення протекторів з поверхнею дороги. Тому у широких шин такі показники значно кращі, ніж у вузьких покришок. Але це твердження справедливе лише для сухого дорожнього покриття, бо на зволоженому асфальті вже помітно підвищуються шанси зіткнутися з неприємним ефектом аквапланування.

Якщо замінити вузьку резину на широку, тоді на практиці покращується й така характеристика, як опір коченню, що прямо впливає й на загальне споживання пального. Простими словами, пускай і незначно, але витрачати бензин автомобіль все-таки буде більше. Чи потрібні такі жертви? Однак на цьому справа не обмежується. Низький профіль має дуже жорсткі властивості, особливо на вітчизняних дорогах.

Наїхав на ямку – одразу з'являється небезпека залишитися не тільки без самої шини, а й без автомобільного диска, а також без деяких важливих компонентів підвіски. Максимально зручне керування автомобілем також залежить від загальної кількості повітря в шинах. Іншими словами, чим більший діаметр колесного диска, тим менший об'єм повітря розміститься в ободі. Покришки з високим профілем мають набагато більший вільний об'єм для повітря.

Тому під час активної експлуатації вони м'якші й комфортніші, ніж широкі шини з низьким профілем. Як повідомив журналістам Матті Моррі (директор техпідтримки Nokian Tyres), який більше 50 років працював в індустрії покришок, в тяжких зимових умовах експлуатації більш стійкою виявляється вузька резина, оскільки вона надає більше поверхневого тиску на дорожнє покриття. Що стосується широкої резини, то вона має більш ефективне зчеплення з твердішими і сухими поверхнями.

Якщо хочете зрозуміти, якій фірмі зимові шини кращі, то, звичайно, варто звернути увагу на продукцію знаменитих брендів, адже досвіду у виготовленні зимових покришок їм не позичати.

Як вибрати зимові шини для авто

В житті автомобілістів часто трапляються випадки, коли важлива інформація про вибір зимової резини буде дуже доречною. Пропонуємо поговорити про них.

Час переходу з літніх шин на зимові

Коли вже варто переходити з літніх шин на зимові? За словами експертів, переходити на зимові потрібно вже при температурі +7 градусів, адже літні шини призначені перш за все для теплого клімату. На морозі вони втрачають свої зчіпні властивості й швидко зношуються. Знаєте ви, що?

  1. У багатьох країнах Європи шиповані шини заборонені для використання через їх руйнівний вплив на дорожнє покриття.
  2. Компанії «Nokian Tyres» та «Michelin» розробили шини з висувними шипами.
  3. Важливо! Шини необхідно міняти на всіх 4-х колесах.

З шипами чи без?

Зимові шини поділяються на дві категорії: з шипами і без шипів. То які зимові шини кращі? Шиповані чи нешиповані?

Нешиповані шини. Якщо проїжджу частину вашого міста регулярно очищають від снігу і видно асфальт, то беріть нешиповану. Це чудовий варіант для тих, хто задається питанням «які зимові шини кращі для міста». Її ще називають фрикційною або ламельованою шиною. Навіть при їзді по так званій «каші» – суміші снігу, води та бруду – нешипована шина веде себе більш передбачувано, ніж шипована.

Стійкість в ній забезпечується великою кількістю прорізів у протекторі (ламелей), які "прилипають" до дороги як липучки. Завдяки своїй м'якості фрикційні шини при низьких температурах продовжують ефективно виконувати свою роботу, тоді як шиповані починають «дерев'яніти».

Шиповані шини. Якщо ж ваші дороги вкриті льодом, снігом, або ви часто виїжджаєте за місто, то більш підходящими для вас будуть шини з шипами. Вони оснащені спеціальними металевими шипами, які забезпечують краще зчеплення з дорогою в умовах гололеду.

Не рекомендується використовувати такі шини при їзді по чистому асфальту, адже шипи швидко зношуються (якщо вже виїхали, то рухайтеся дуже повільно). Важливо зазначити, що при температурі нижче -20 нешипована шина на льоду затормозить раніше шипованої, адже шина з шипами вже не зможе при таких низьких температурах пробити затверділий лід.

То які вибрати зимові шиповані шини? Звісно, можна спробувати зробити вибір самостійно, але варто пам'ятати, що від вашого вибору залежить ваша безпека та безпека пасажирів. Саме тому рекомендується в цьому питанні довіритися спеціалісту в шинному центрі.

Хороший спеціаліст підбере саме те, що потрібно, орієнтуючись на інформацію про ваш автомобіль, по яких дорогах ви найчастіше плануєте їздити, та оптимальне співвідношення ціни й якості. Для тих, хто шукає відповідь на питання «як обкатати нові шиповані шини», повідомляємо, що сучасні шиповані шини не потребують обкатки.

Порада

Краще використовувати заводську ошиповку, ніж користуватися послугами спеціалізованих майстерень по ошиповуванню шин.

Вивчаємо шипи

Кількість шипів, які ви втратите в кінці зими, залежить як від якості самої резини, так і від культури вашого водіння. І ще одна порада: щоб шипи не вилітали раніше свого терміну, обирайте ті, у яких платформа шипів трохи занурена в покришку. Якщо дивитися на форму шипів, то найбільш практичними будуть у вигляді прямокутника чи шестигранника.

Наприклад, якщо потрібно дізнатися, які зимові шини кращі для кросовера, то можна з впевненістю сказати, що однозначної відповіді не існує, адже зараз кожен виробник намагається створити кращу шину, а головним елементом для зимової шини є наявність ламелей чи прорізів на протекторі.

Дата виробництва

Дата виробництва також має велике значення. Якщо шини пролежали кілька років на складі або в магазині, вони починають поступово втрачати свої корисні властивості. Тому купуйте ті, які були вироблені не більше 2-3 років тому. Дату виробництва можна дізнатися за маркуванням на боковині: там вказано тиждень і рік виробництва.

Наприклад, маркування «1311» означає, що шина була вироблена в квітні 2011 року. Але тут може виникнути логічне питання «скільки служать зимові шини?» Відповідь: трохи більше, ніж літні, оскільки взимку температура дорожнього покриття значно нижча. Тому й знос буде менший.

Спосіб зберігання

Подивіться на спосіб зберігання шин у магазині. Вони повинні стояти в спеціальних стійках, а не лежати одна на одній. Правильне зберігання шин — запорука вашої безпеки, тому що правильне зберігання подовжує термін служби шин і надовго зберігає їх експлуатаційні якості.

Полоски, які цікавлять багатьох

На кольорові смуги вздовж шини не варто звертати увагу. Виробник маркує їх для власного складського обліку. 

Якщо ви так і не визначилися, які марки зимових шин найкраще підходять саме для вашого авто, то досвідчені фахівці інтернет-магазину InterShyna завжди готові підказати та підібрати варіант зимової резини, який буде максимально задовольняти всі потреби.

Як зберегти шипи на шинах до кінця сезону
Попер.
Як зберегти шипи на шинах до кінця сезону
Наступ.
Які літні шини кращі
Які літні шини кращі