Які шини вибрати

  • 18/05/2020

Купувати шини для автомобіля — це не те саме, що купувати хліб у магазині. Недостатньо просто прийти в магазин шин і сказати: «Дайте шини для того синього седана». Ловкі продавці легко можуть скористатися вашим незнанням і «впарити» вам дорогі шини поганої якості.

Детальний опис: Які шини вибрати

Які шини вибрати: сезонність, типи, види, особливості

Купувати шини для автомобіля — це не те саме, що купувати хліб у магазині. Недостатньо просто прийти в магазин шин і сказати: «Дайте шини для того синього седана». Ловкі продавці легко можуть скористатися вашим незнанням і «впарити» вам дорогі шини поганої якості. Перед тим, як здійснити покупку, варто розібратися, які шини існують і які з них є оптимальними для вас. По-перше, варто визначитися, для якого сезону ви купуєте резину.

Використовувати зимову пору літню резину не тільки нерозумно, але й небезпечно — вона дубіє на морозі, і керованість автомобілем ускладнюється, підвищується ризик аварії. Це обумовлено недостатнім зчепленням протектора з дорогою. Зимова ж резина влітку м'якшає та швидко зношується. Магазини шин зазвичай продають шини для найближчого сезону. Навесні та влітку — легко знайти великий вибір літньої резини, а восени-зимою — переважає вибір зимових шин.

Вибір резини також залежить від малюнка протекторів. Кожен тип малюнка призначений для відповідного типу доріг. Зимова резина з підвищеною прохідністю має великі блоки протектора та глибокі ламелі. У разі ожеледиці вона забезпечує високі характеристики зчеплення з дорогою, керованість та гальмування. Але на сухому асфальті керованість автомобілем значно погіршується, до того ж спостерігається підвищений рівень шуму.

Така резина не підходить для їзди на великих швидкостях. Європейський тип резини призначений для їзди по сухому чи мокрому асфальту. Неглибокі ламелі, направлені по боках, призначені для відведення води з-під коліс, завдяки чому забезпечується максимальне зчеплення з дорогою. У умовах дощової осені ці шини ідеальні, але на ожеледиці чи снігу — їх використання не доцільне.

Коли складно вибрати, яку резину обрати, існує оптимальний варіант — універсальний малюнок протектора. Така резина призначена для їзди по всіх типах доріг. Також магазини шин пропонують нестандартний тип шин — асиметричні. Малюнок таких шин несиметричний — є зона, що підвищує прохідність, і є зона, що покращує керованість. Яку резину вибрати для вашого автомобіля — вирішувати вам. Не зайвим буде проконсультуватися з цього питання зі спеціалістом.

Які шини вибрати на зиму

І не дивно, що російські зими непередбачувані, підступні і можуть обернутися:

  • великими снігопадами
  • ожеледицею.

Щоб почувати себе на дорозі впевнено і не ходити пішки по морозах через зламаний автомобіль, потрібно відповідально підійти до вибору зимових шин.

Відмінність зимових шин від літніх

Зовнішньо зимова резина від літньої відрізняється тільки малюнком протектора. Однак відмінність характеристик дорожнього покриття влітку та зимою дуже велика. Тому виробники роблять акцент на зміну властивостей резини залежно від температури навколишнього середовища. Зимова резина сама по собі є м'якшою, і завдяки спеціальному складу не «дубіє» на морозі. Це обумовлює підвищення безпеки та керованості автомобілем на снігових та льодових покриттях.

Розмір зимової резини

Розмір необхідної зимової резини залежить від марки вашого авто. Для вітчизняних автомобілів модельного ряду ВАЗ 2101-2109 підходить зимова резина Г 13, для більш сучасних моделей ВАЗ виробник рекомендує шини зимові Г 14, які підходять і до більшості іномарок.

Маркування з буквою Г позначає радіус резини, що підходить для дисків вашого авто. Також не слід забувати про типорозміри та про те, яку ширину шини вибрати на зиму саме для вашого авто. Для кожного автомобіля зазвичай рекомендують кілька підходящих розмірів шин.

Зимові шини: шиповані чи нешиповані

Водії розходяться в думках, чи потрібні шипи на зимовій резині. На це питання кожен автолюбитель повинен відповісти собі сам. Дуже велику роль у цьому питанні грає клімат у вашій місцевості та стан дорожнього покриття. Нешиповані зимові шини зазвичай купують жителі мегаполісів.

Стан доріг у великих містах значно кращий, ніж у глибинці. Їх регулярно чистять від снігу та поливають протиожеледними реагентами. Більшу частину зими автолюбителі їздять по асфальту, тому ймовірність потрапити в неконтрольоване занесення на такій дорозі зводиться до мінімуму. Шипи при гальмуванні на асфальті збільшують гальмівний шлях і будуть тільки заважати.

Але якщо дорожні працівники не дуже добре справляються зі своїми обов'язками, погода веде себе непередбачувано і знайти льодові ділянки дороги для вас не складе труднощів, варто купити зимову резину, оснащену шипами. Вони зменшують відстань гальмування по льодовій кірці. З такою резиною ваші шанси потрапити в ДТП зменшуються.

Зимові шини хорошої якості: яку марку шини вибрати на зиму

Якщо говорити про виробників і марки зимових шин, то ціна тут поєднується з якістю. Для автолюбителів, обмежених у коштах, покупка зимової резини може сильно вдарити по гаманцю. Але скупий платить двічі, тому краще придбати резину до перших морозів, ніж після першої аварії. Не хочете переплачувати?

Тоді зупиніть свій вибір на резині економ-класу. До цієї категорії належать зимові шини КАМА. Вітчизняний виробник не займає перші місця в рейтингу зимових шин, однак безпека такої резини порівняно з літньою буде значно вищою. Зимові шини Dunlop (Японія) або Hankook (Корея) є впевненими середняками і найкращим поєднанням ціна та якість.

Для преміум-класу відмінним рішенням стануть зимові шини Continental. Європейський виробник по праву багато років займає перші місця в тестах зимових шин. Вибір моделей також дуже великий. Щоб зрозуміти, які варіанти варто розглядати, послухайте відгуки про зимові шини від своїх знайомих.

На відміну від продавців-консультантів, вони можуть оцінити ту чи іншу модель з точки зору практичного використання. Яку б резину ви не вибрали, не забувайте, що зимовий час вимагає підвищеної уваги на дорозі та обов'язкового зниження швидкості.

Які шини вибрати на літо — нескладна наука

Коли зима закінчується і сніг наче зникає з усіх поверхонь, на транспортному засобі вже повинні бути обуті літні шини. Купити літні шини, як завжди? Здається, не так вже й складно. Однак тут немає нічого простого. Якщо правильно підібрати покришки, то вони дадуть високі гарантії дорожньої безпеки.

Вибравши будь-які шини, лише б за розміром та іншими параметрами автозаводу, ви можете в один, далеко не прекрасний момент, втратити керування автомобілем у калюжі чи навіть на зовсім сухому асфальті. Зазначимо, що водії після зими трохи втрачають пильність, чого робити не можна. У сніжний період року небезпеку становить ожеледь, а в безсніжний — мокрий асфальт, колія та велика швидкість. Отже, в літній час дуже підступний мокрий асфальт.

Калюжі на ньому інколи не сприймаються свідомістю як такі, але водяна плівка здатна реально підняти автомобіль над дорогою. У покришок повинні бути в малюнку протектора спеціальні канавки, які активно, в великих кількостях відводять воду з-під плями контакту колеса з дорогою. Якщо канавки є, то аквапланування не так страшне.

Нагадаємо, що акваплануванням називається ефект, коли вода з-під коліс погано відводиться, і машина через це прямо таки спливає над дорогою. Для мокрих доріг вигідніше всього мати шини з направленим малюнком, обладнаним «дощовими» елементами — вище згаданими канавками, призначеними для відведення води.

Зате для посушливих районів і доріг підходять більше шини з ненаправленим малюнком. Як правило, у їхньому протекторі є неглибокі вузькі канавки, завдяки яким зчеплення з сухими дорожніми покриттями, зокрема з щебенем, буде кращим. Однак в дощ ці шини можуть зриватися в ковзання, тому обмежте швидкість і будьте обережніші з кермом.

Якщо ваша місцевість не є ані дощовою, ані посушливою, то слід придбати літні шини з асиметричним малюнком. Внутрішня частина протектора тут призначена для відведення води, рідкої грязі, а зовнішня половина утримує автомобіль на сухій поверхні. Чим спекотніше у вашому регіоні влітку, тим твердіші види гуми бажаніші.

Якщо ви будете їздити по розпеченому асфальту при +30°C, то покришки не повинні занадто розм'якшуватися. Ми навели загальні рекомендації щодо вибору автомобільних шин на літній сезон, але які шини вибрати на літо для кросовера і які шини вибрати на літо для джипа? Вище ми вже визначили, що шини поділяються на кілька типів:

  1. Всесезонні шини.
  2. Літні шини.
  3. Зимові шини.

Вибираючи такі шини для позашляховика, обов'язково потрібно зважити всі "за" і "проти". Звісно, всесезонні шини мають велику перевагу - це економія на зміні шин. Але їх недолік у тому, що експлуатація таких шин передбачена для більш теплих і кліматично стабільних країн. І це велика ймовірність того, що такі шини можуть затверднути взимку, втрачаючи при цьому свої динамічні характеристики, а влітку їхня пластичність призведе до поганого керування автомобілем.

Прийти до одного висновку досить складно, хоча більшість водіїв не використовують шини для всіх сезонів. Але багато хто все ж ризикує, а при правильному використанні таких шин вони можуть служити як взимку, так і влітку. Вибираючи шини, слід звертати увагу на їхні розміри, на ті, що рекомендує завод.

Хоча дуже велике спокушення збільшити розмір своїх коліс, але шини більшого розміру погіршують керованість автомобіля і навіть можуть порушити показники спідометра. Усі шини мають різну ширину. Широкі шини мають хороший контакт з дорогою, при цьому покращують прохідність на поворотах на високій швидкості.

Але чим ширша шина, тим дорожча вона коштує, їх збільшена вага погано впливає на автомобілі з маломощним керуванням і підвищує витрату пального. Також підвищується ризик втратити керування при русі по замерзлій або мокрій поверхні. Усі автошини відрізняються як за якістю, так і за ціною. Дорожчі зроблені за новітніми технологіями і з високоякісних матеріалів. Такі шини служитимуть вам довше, якщо їх правильно експлуатувати.

Якщо ви хочете, щоб ваш позашляховик завжди був готовий до використання, то вам варто все-таки придбати ті шини, які продаються тільки в спеціалізованих магазинах, інакше шини можуть бути просто бракованими або неякісними, і це може вплинути на керованість вашого автомобіля.

Усі шини, що продаються в магазинах, мають унікальні технічні характеристики, які забезпечують високу прохідність по ґрунту, а також здатні до самоочищення. В цілому шини можна поділити на кілька категорій:


 

  • НТ - для загального використання на дорогах;
  • АТ - універсальні шини для позашляховиків;
  • МТ - ґрунтові шини. Позашляхові МТ шини найчастіше використовуються на неасфальтованих дорогах.

Які шини вибрати на літо для спорткара

Для спортивних легкових авто має сенс присмотреться до наднизькопрофільних шин. Вони робляться як з діагональним, так і радіальним розташуванням ниток. Корди використовуються з полімеру або металу. Як показує практика, резину доцільніше брати для літа. Вона відрізняється по коефіцієнту навантаження і опору до качання.

При виборі моделі для авто Dadi, Daewoo варто звернути увагу на шини високої твердості. Індекс навантаження повинен знаходитися на рівні не більше 60 одиниць. Щодо протектора ходить багато суперечок. Такі компанії, як Joyroad, Kama, роблять гуму з широкими блоками. Малюнок може містити як прямі, так і вигнуті лінії. Коефіцієнт щільності зазвичай не перевищує 4.4 мк.

Для автомобілів Citroen, Cizeta цінуються моделі з високою збалансованістю, однак вони дорого коштують. На стійкість при поворотах впливає якість брекера. Останнім часом виготовляються моделі одношарового і багатошарового типу. На економічність шини впливає висота брекера. Якщо в шині є полімерні нитки, можна бути впевненим у високій жорсткості.

Недорогі шини

Недорогі наднизькопрофільні моделі можуть виготовлятися на вузькому корді. Найчастіше на прилавках представлені одношарові товари з текстильними нитками. У них низьке натягнення, однак слід враховувати м'якість при їзді. Гума компаній Interstate, Jinyu добре показала себе в місті на асфальті. При виборі моделі варто звернути увагу на жорсткість бокового кільця. Що стосується боковин, то тут рятують широкі плечики. Для їзди по пересіченій місцевості шини підходять не найкращим чином.

Моделі низької жорсткості

У м'яких моделях безсумнівно хороша чутливість. Каркас часто виготовляється з полімерним кордом. Також на ринку можна підібрати літню гуму з широкими плечиками. Така модель підійде для багатьох автомобілів Volkswagen, Dacia. Якщо розглядати товари для спорткарів, однозначно варто звернути увагу на таких виробників, як Tyrex, Landsail. Каркаси у них мають високу гнучкість і відрізняються стійкістю.

Найчастіше гума купується для широкого обода. При покупці оглядаються як плечики, так і протектор. Експерти стверджують, що канавки повинні перетинатися, а їхня глибина повинна становити не менше 4,5 мм. Для літнього варіанту переважно модель з невеликою вагою.

Моделі високої жорсткості

Жорстка гума завжди була затребувана для спецтехніки. Однак її краще використовувати на асфальтованих покриттях. Як вказують експерти, не слід брати моделі з вузькими плечиками. Протектор по краях повинен тоншати. Що стосується моделей Maloya, Shinko, то щодо них ходить багато суперечок. В першу чергу марку хвалять за керованість і при цьому малу вагу.

Однак вони точно не підходять для початківців водіїв, оскільки велика ймовірність розриву бортика. При наїзді на перешкоду навантаження на боковину різко збільшується. Уважно обирайте літні шини, адже від них в значній мірі залежить безпека ваших поїздок!

Де купити якісні шини недорого

Якщо ви ще не визначилися, якій фірмі вибрати шини на літо чи зиму для свого автомобіля і хочете придбати їх за хорошою ціною, то правильним рішенням буде замовити комплект шин в інтернет-магазині InterShyna. Наші менеджери з радістю підкажуть, який саме варіант буде відповідати технічним вимогам вашого авто.

Які літні шини кращі
Попер.
Які літні шини кращі
Наступ.
Які шини кращі
Які шини кращі