Колеса автомобіля складаються з дисків і шин. Покришки – це той елемент, який безпосередньо пов'язує з дорогою будь-яке самохідне транспортне засоб. І не самохідне теж, треба зауважити – причепи адже також обладнані колесами і покришками. У питаннях, які шини кращі і як їх вибрати, багато різних нюансів.
Колеса автомобіля складаються з дисків і шин. Покришки – це той елемент, який безпосередньо пов'язує з дорогою будь-яке самохідне транспортне засоб. І не самохідне теж, треба зауважити – причепи адже також обладнані колесами і покришками. У питаннях, які шини кращі і як їх вибрати, багато різних нюансів.
Насамперед, гума обов'язково повинна відповідати сезону. Нерозумно їздити по снігу на літніх шинах, тому що вони стають на холоді твердими, а їх протектор зроблений зовсім під інші покриття. У результаті навіть легкого крижаного нальоту вистачить, щоб потрапити в серйозну аварію. Коли ви перевзуєте машину на зиму, то ставте зимові покришки на всі колеса, включаючи запасне. Перевзувати тільки ведучу вісь в корені неправильно, особливо якщо у машини задній привід.
Приблизно з таких же причин експлуатувати машину з зимовими шинами в теплу пору року теж не варто. Зимова гума в теплу погоду стає неймовірно м'якою, так що ні про яку хорошу курсову стійкість і мови не може бути. До того ж, шипи і малюнок протектора зроблені таким чином, що колеса до останньої можливості чіпляються за ожеледь, навіть якщо водій щось напортачить. Всесезонна шина розрахована на поїздки при близькій до нуля температурі.
Чим відрізняються всесезонні шини від літніх? А тим, що їх можна застосовувати, коли на дорозі є навіть невелика ожеледь. Тобто, взимку десь в Одесі або влітку в північних широтах вони стануть до речі, але їздити на них цілий рік фахівці не радять. Але шини повинні відповідати не тільки сезону, але й типу дорожнього покриття. Влітку в місті це асфальт.
Тому чудовим вибором стане гума з малюнком типу «автострада». Якщо ви проживаєте в сільській місцевості, а в місті з'являєтеся вкрай рідко, то вигідніше всього ставити універсальні шини, які могли б утримати автомобіль на гравійній дорозі і на асфальтованій автотрасі. Для зовсім поганих доріг потрібні позашляхові покришки. Якщо говорити про зиму, то не шиповані шини краще ведуть себе на голому асфальті, а ось покришки з шипами потрібні там, де дорогу постійно прикриває пристойний шар укатаного снігу.
Що стосується марки покришок, то краще вибирати відомого виробника, а також купувати шини виключно в спеціалізованих магазинах. При цьому потрібно пам'ятати, що вітчизняні моделі мають такі ж відмінні експлуатаційні характеристики, як і зарубіжні шини. Розглянемо кожен з цих питань більш детально.
З приходом тепла в ваш регіон ви обов'язково починаєте замислюватися про те, як вибрати літні шини для автомобіля. Які літні шини купити? Почнемо з такого золотого правила. Жоден світовий виробник автомобільного взуття не робить покришки, здатні одночасно підійти під всі категорії.
Ті чи інші літні шини мають багато характеристик, але якісь з них виражені сильніше, якісь – слабкіше. Наприклад, одні покришки краще протистоять акваплануванню, а інші – тримають машину на повороті, при поїздці по звивистій траєкторії. Перш ніж вибирати ту чи іншу покришку, дізнайтеся обов'язково, з чого конкретно вона вироблена. Каучук і сажа – основні компоненти гумового складу. Ще в шинах можуть міститися деякі різновиди силікатів.
Щоб збільшити в'язкість, до складу покришок додаються іноді певні рослинні компоненти – крохмаль, рослинні олії. Синтетичні олії теж ніхто не скасовував. Всі ці інгредієнти змішуються строго в необхідних пропорціях. Готові покришки повинні забезпечувати наступні робочі параметри:
Ці дані можна без проблем знайти у відкритих джерелах, зокрема на сайтах виробників автопокришок. Компанії часто акцентують увагу покупців саме на цих цифрах. Шини, що мають підвищений коефіцієнт зчеплення з будь-якими дорогами, влаштують більшість активних водіїв.
Якщо ви хочете економити бензин, а їздите спокійно і нешвидко, вам можна придбати покришки зі зниженим тертям кочення. Однак, треба розуміти, що в екстреній ситуації утримати машину на заданій траєкторії може і не вийти. Коли літо закінчується, а зима поступово починається. Можна перевзувати свій транспортний засіб у зимові покришки. Краще всього це робити, коли середньодобова температура почне стабільно становити близько +7С. Літні шини на холоді стають надмірно твердими, через що зчеплення автомобіля з дорогою помітно погіршується. Ризик ДТП зростає у прямій прогресії...
Коли настає зима, у автомобіліста з'являються додаткові клопоти. Треба боротися з обмерзанням, змітати сніг, провести антикорозійну обробку, але перш за все слід замінити літні покришки на зимові. Існують дві категорії зимових шин – шиповані покришки і так звані липучки. Поговоримо про них і з'ясуємо, які шини кращі, шипи чи липучка.
У більшості європейських держав автомобільні шипи заборонені законом. Але кліматичні умови там досить м'які, тому можна їздити на простих зимових покришках, прозваних липучками за певні якості гумової суміші і малюнок протектора. Температура повітря в Європі нерідко коливається біля нуля, в Україні ж вона іноді всю зиму становить кілька десятків градусів – з негативним знаком попереду, зрозуміло.
В умовах температур, прикордонних до нуля, водіям доводиться їздити по сніжно-водяній каші, приправленій хімічними реагентами. Наледь або навіть сніжний накат на дорогах – тимчасове і дуже швидкоплинне явище в закордонних регіонах, та й на півдні нашої країни ситуація приблизно така ж. Так що тут можна використовувати липучки – чому саме?
Якщо з шипами все більш-менш зрозуміло, то слово «липучки» досі трактується неоднозначно. В один час виробники покришок хотіли створити якісь універсальні вироби, але цей експеримент зазнав невдачі. Поділу покришок на зимові і літні також стало недостатньо, тому з'явилися численні вузькоспеціалізовані варіанти.
Шини для зими поділили на шипи і липучки. Липучки ж згодом стали арктичними (скандинавськими) і європейськими. Кожна версія знайшла своїх прихильників із регіонів з суворим і м'яким кліматом. Головний параметр зимових шин – здатність автомобіля якнайшвидше на них зупинитися, причому не об стовп. Довжина гальмівного шляху – ось параметр такого контролю. Липучка – це м'яка зимова шина без шипів.
На розчищеному асфальті в мінусову температуру покришка зі скандинавським протекторним малюнком себе веде практично ідеально. Однак настільки ідеальні умови в житті зустрічаються вкрай рідко. Хоча, у мегаполісах дороги зазвичай снігом не покриті. Так що шини-липучки, обладнані скандинавським малюнком – відмінне рішення для морозної міської погоди.
Якщо температура, як згадувалося раніше, танцює навколо нульової позначки, то краще всього купити шини липучки з європейським протектором. Вони адаптовані до сніжної каші і вологого асфальту, на щастя, мають певний візерунок протектора і більш тверду структуру матеріалу. Методом виключення можна з'ясувати, що шиповані покришки призначені для засніжених або обледенілих доріг, але про це поговоримо нижче.
З особливостями зимових шин зі скандинавським малюнком ми розібралися, але коли потрібно купити шиповані шини? Шипи – це металеві або пластикові елементи, вкручені в спеціально підготовлені посадочні місця на протекторі. Саме завдяки цим вкрапленням автомобіль може швидко зупинитися, уникнувши заносу і втрати управління.
Правда, це правило діє взимку далеко не на всякому покритті. І не в будь-яку погоду. Шипи мають різну форму. Найдешевші вироби зазвичай круглі, а найефективніші – багатогранні. Вони дорожчі, але машину тримають на льоду і снігу набагато стабільніше. Так, саме на крижаному або сніжному укатаному покритті шиповані зимові шини ведуть себе найкраще.
У заносах вони, до речі, теж хороші. Кількість шипів можна назвати ще однією основною відмінністю покришок. Скандинавські країни, де про дороги традиційно піклуються, забороняють їздити на покришках, де вкручено понад півсотні шипів на 1 кв. м шинної площі. На будь-якому слизькому покритті шиповані шини перевершать липучки.
Відмінно шипи покажуть себе на високій швидкості, при виконанні екстрених маневрів, при гальмуванні. Але варто заїхати на голий, хай навіть сухий асфальт, і... Гальмівний шлях подовжиться. Зчеплення з дорогою стає нижчим, так як шинна. В першу чергу, буде торкатися дороги не протектором, а саме шипами. Шипи металеві, їх площа мала.
В асфальт вони не встромляться, хоча можуть при русі вибивати частинки покриття. Ці частинки вилітають з-під коліс. Також іноді вилітають і самі шипи. Це стало причиною законодавчого введення знака «Шипи», що представляє собою трикутничок у червоній рамці, де на білому тлі красуються буковка «Ш». Якщо ви поїдете на шипах по сніжній каші або калюжах, то автомобіль здатний зірватися в занос.
Їздити на шипованих шинах у місті по асфальту треба обережно, без різких непотрібних маневрів. Та й взагалі – взимку ПДР набувають особливої актуальності незалежно від типу і марки покришок. Тепер, розібравшись, чим відрізняються зимові шини від літніх, можемо перейти до питання їх виробників.
Підбір гуми для свого автомобіля – це відповідальний вибір, адже від нього залежать безпека водіння, життя і здоров'я учасників дорожнього руху. Є компанії, які зарекомендували себе як виробники найякісніших і надійних покришок. У наш час покупець шукає не найкращі покришки, а найбільш підходящі для його марки машини.
Всі виробники шин гарантують хорошу якість своєї продукції, але кожна лінійка має відмінності в складі і призначена для експлуатації в різних умовах. У кожного бренду власні відмінні характеристики, тому часті суперечки на форумах і автоспільнотах щодо того, які шини кращі: мішлен або бриджстоун та інших марок, можна вважати багато в чому необґрунтованими.
Шини проектуються і створюються із застосуванням інноваційних методів моделювання, спеціалізованих комп'ютерних програм, дослідницьких центрів, тестуючих лабораторій, за участю кваліфікованих фахівців, проходять всі етапи повноцінних експертиз і діагностики.
Країни і виробники, які займають передові позиції:
Однозначного рейтингу не існує через відмінну якість будь-якої моделі. Кожен водій орієнтується на свої уподобання, вибирає підходящий варіант, виходячи з різних показників, нюансів, вартості, умов використання, географічного розташування, клімату в конкретному регіоні.
Автовласник, вибираючи шини, обов'язково повинен керуватися порадами заводу-виробника, який створив сталевого коня. Крім усіх технічних характеристик. Важливо врахувати ще й вартість виробів. Звичайно зараз у багатьох автомобілістів не найкраще фінансове становище, але шини – це ваша безпека.
Чим вони якісніші, тим безпечніше. Хороша якість навряд чи може бути дешевою, тому давайте подивимося, чим відрізняються дорогі шини від дешевих. Отже, ви зібралися купити шини для автомобіля (неважливо, які – для зими або на літній сезон). Прагнення заощадити буває дуже сильним, особливо коли подивишся на цінники в автомагазині. Але експерти давно виявили наступні відмінності дорогих шин від дешевих:
Тепер пару слів скажемо про точний підбір автомобільної гуми. Вибираючи шини, обов'язково врахуйте такі фактори, як:
Щоб точно вибрати потрібну автомобільну гуму, треба знати ще кілька нюансів:
Пропонуємо розглянути це питання на прикладі шин виробника Continental.
Як бачите, ціна шин про багато говорить. Вибираючи хороші шини, ви можете бути впевнені, що кожна ваша поїздка стане максимально безпечною.
Різні виробники мають свої особливості продукції, що випускається. Підібрати будь-які шини за маркою автомобіля можна з каталогу на сайті інтернет-магазину InterShyna.
Інтернет-магазин шин і дисків для автомобілів пропонує покупцеві асортимент продукції кількох відомих виробників. Можна не їздити по різних магазинах, намагаючись знайти для свого автомобіля саме те, що необхідно. За пропонованим каталогом можна попередньо ознайомитися з кожною моделлю, дізнатися про переваги, подивитися ілюстрації і прочитати технічні характеристики.
Підібрати і купити можна будь-які шини для авто (як елітні преміум-класу, так і добротну продукцію бюджетних варіантів). На всю продукцію надається гарантія.
Наші консультанти відповідають на питання, що цікавлять покупця (наприклад, які шини кращі влітку широкі або вузькі) і допомагають підібрати необхідний варіант для будь-якого автомобіля.